آهویی که می نویسد

ریما به معنی آهوی سپید است.ریما در لغت کنایه از آدم قوی است.

آهویی که می نویسد

ریما به معنی آهوی سپید است.ریما در لغت کنایه از آدم قوی است.

۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

۰۲ارديبهشت

سلاااااام سلاااااام هزاران سلااام که کلی برامون سلامتی بیاره

خوبین؟ همه چی عالیه؟ 

امروز یعنی یکشنبه، دومین روز هفته، دومین روز از دومین ماه سال بود. وای چقدر رند و چقدر ۲ 😍

همچنین من عاشق اردیبهشتم، این سرسبزی درختا و بارون بهاریش که هزارتا الهی شکر داره

یه چالشی رو به تازگی باهاش آشنا شدم اسمش هست «غول درون». به این صورت که یه ویژگی درونی خودت که فکر میکنی جلوی موفقیت و پیشرفتت رو گرفته انتخاب میکنی، در ملاعام اعلام میکنی که تعهد و پایبندیت بهش بیشتر شه و بعد بمدت یکسال هر روز براش وقت میذاری تا به هدفت برسی. بذارین مثال بزنم . مثلا یکی براش پرخوابی، غولِ درونه. برای نفر بعدی پرخوری و اضافه وزن. یکی کاهل نمازه و معتقده علت درجا زدنش همینه و شخص دیگه ای میخواد روی ترک سیگار کار کنه. 

بنده هم همینجا اعلام میکنم که غول درونم «حال روحی داغونه که به تبعش خستگی و بیحوصلگی و پرخوابی و پرخوری و ول کردن هدفها میاد» تصمیم دارم یکسال  کار کنم روی اینکه «مثبت ببینم، مثبت فکر کنم، در مورد آدمها و اتفاقات فقط خوبیهاشون رو ببینم، غر زدن تو فکر خودم یا با دیگران ممنوع» . 

بله . اینجا نوشتم چون یکی از جاهاییه که گاهی غرنامه هم مینویسم توش و میخوام رودرواسی باعث شه به تعهدم پایبند بمونم. تمرین کنم در مورد مشکلات یا راه حلی پیدا کنم یا فراموشش کنم و براش انرژی نذارم. حرص خوردن و غر زدن و تکرار کردن برداشتهای منفی، انرژی رو تحلیل میبره و تمرکزم رو از هدفهام برمیداره و بعد از مدتی به سطح پایین روزمرگی میفتم . 

غول درون شما چیه؟ خوشحال میشم با هم تو این راه همراه شیم و در کنار هم ادمهای بهتری بشیم. انشالله که خدا هم کمکمون میکنه و بهترینها رو سر راهمون میذاره که موفق شیم. «ما میتونیم» و برای شروع چه روزی بهتر از امروز؟

۰۱ارديبهشت

سلام به روی ماه تک تکتون که به اینجا سر میزنین 

دلم براتون خیلی تنگ شده بود. با اینکه نمیدونم کی هستی و با چه حسی این نوشته رو میخونی، امیدوارم حالت خوب باشه و سرِ ذوق باشی. 

مدت زیادی هست که ننوشتم اما امروز دیگه خیلی خاص هست. اولین روز ماه بیفته اولین روز هفته. صبح زود از خواب بیدار شی، دیگه دلیلی واسه پشت گوش انداختن و تعلل برنامه ها نمیمونه. چیز دیگه ای که این هفته رو جالبتر هم میکنه فرداست که دومین روز هفته مصادف میشه با دومین روز از دومین ماهِ سال. انشالله که خوش یمن و پربرکت باشه براتون . 

اگه بخوام بطور خلاصه فروردین رو جمع بندی کنم : 

1- وزن کم کردم (چرا من همش در رژیمم؟ چون تا خودمو ول میکنم وزنی که کم کردم دوباره جبران میشه)

2- کتاب خوندم (هفت تا- در مجموع 1733 صفحه)

3- پیاده روی کردم، ورزش رفتم، غذای سالم خوردیم 

4- آخرهفته های متنوع ساختیم، از خوشگلیهای بهار استفاده کردیم رفتیم طبیعتگردی، عکس خانوادگی خندون گرفتیم که تو روزهای سخت بهش نگاه کنیم انرژی بگیریم

5- هزینه هام رو مدیریت کردم و غیرضروریها رو حذف کردم، در عوض برای اولویت دارها خرج کردم

6- زمانهای تلویزیون، اینترنت، تلفن رو به حداقل رسوندم و در حد ارتباط با آدمهای ارزشمند زندگیم ازشون استفاده کردم

7- یادداشت نویسی روزانه انجام دادم و اغلب برای فردام برنامه ریزی کردم

8- تعداد روزهای خوشحال بیشتری داشتم و روزهایی که موضوعی عصبیم میکرد با خودم میجنگیدم که روزم رو با ناراحتی از دست ندم (همیشه هم موفق نبودم مثلا یک روز عصبانیت و ناراحتیم رو به حال خودش گذاشتم و روزمو کلا داغون کرد)


بعنوان یه مادر که بچه کوچک داره از صبح تا شب با دغدغه ی خوردن/نخوردن، خرابکاری کردن/نکردن، خوابیدن/نخوابیدن، خوب بودن/نبودن بچه دست و پنچه نرم میکنم، سعی میکنم ازش لذت ببرم و علیرغم سختیهاش، خدا رو بخاطرش شاکرم. 


شما هم اگه مایل بودین منو آپدیت کنید تو اینمدت که ازتون بیخبر بودم چه اتفاقهایی افتاده و چه کارهایی کردین؟ 


درآخر هم براتون از خدای مهربون، خیر و سلامتی و برکت و موفقیت آرزو میکنم. الهی که هر روز صبح با طلوع خورشید، نور امید به دلتون بتابه و پرانرژی تر از روزقبل باشید. الهی که همه دعاها و آرزوهاتون به خیر برآورده و محقق شه و بیاین با خوشجالی برام تعریف کنین به هرچیزی که میخواستین رسیدین.